Naše pomoc Ukrajině

Naše pomoc Ukrajině
25. 3. 2022 | Řád a křesťanský svět

Vedle modliteb za mír na Ukrajině se snažíme poskytnout konkrétní pomoc, kde to jen jde. Například jsme na Ukrajinu odeslali léky a další potřebný zdravotní materiál v hodnotě více jak 50.000,- Kč z naší brněnské lékárny prostřednictvím Ukrajinského Velvyslanectví v Praze a projektu Medici Ukrajině.

V našem brněnském klášteře poskytujeme ubytování několika rodinám z Ukrajiny a připravujeme rozšíření ubytovacích kapacit pro cca 50 dalších uprchlíků v našem koncertním sále, a to mimo jiné díky podpoře milosrdných bratří v Rakousku. Podobně ubytování připravujeme pro 30 lidí v našem domě v Praze. Ve všem spolupracujeme s krajskými asistenčními centry pomoci Ukrajině a dalšími organizacemi.
A v neposlední řadě se samozřejmě snažíme pomoci finančně. Ve spolupráci s C.E.M.A. - Central European Music Agency jsme zorganizovali benefiční koncert hned v prvních dnech války. Spolu s dalšími sbírkami například od našich farníků jsme tak mohli na Ukrajinu odeslat více jak 100.000,- Kč prostřednictvím Charity ČR.
Všem podporovatelům, dobrovolníkům a partnerům děkujeme za spolupráci na pomoci těm nejpotřebnějším, trpícím…
Všechno bude dobré! Все буде добре!

Přílohy:

Pomoc ukrajině