Děkujeme městu Brnu za podporu našich dobrovolníků

Děkujeme městu Brnu za podporu našich dobrovolníků
31. 12. 2017 | Brno, Dobrovolníci

Rok 2017 byl velmi významný pro areál nemocnice a konventu milosrdných bratří v Brně mimo jiné i z toho důvodu, že zde bylo založeno dobrovolnické centrum vysílající ochotné lidi k pacientům místní LDN, aby s nimi trávili čas a vyplnili tak dlouhé chvíle během dní. Pacienti zde tráví klidně i tři měsíce a mnoho z nich nemá mnoho příbuzných a přátel, kteří by za nimi chodili, proto je pomoc dobrovolníků v mnoha případech více než přínosná.

Dobrovolnické centrum bylo založeno milosrdnými bratry, kteří od ministerstva vnitra získali akreditaci na školení a vysílání dobrovolníků do zdravotních zařízení. Zatím tuto službu poskytujeme právě v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně, kterou provozuje město Brno. Tento projekt je tak známkou dobrých vztahů mezi řádem a městem Brnem.

Protože vést dobrovolnické centrum není bez nákladů, požádali jsme město Brno o finanční podporu. To ukázalo svoji vstřícnost a poskytlo nám dotaci, díky které jsme mohli vybavit nově vzniklé dobrovolnické centrum společenskými hrami, knihami, rehabilitačními pomůckami, materiálem na malování a jiné aktivity, které mohou dobrovolníci s pacienty dělat. Zajímavou pomůckou jsou i dva tablety, které dobrovolníci budou moci vzít k pacientům a hrát s nimi speciální hry na trénování paměti, sledovat filmy, anebo si pouštět písničky či audioknihy. Další skvělou pomůckou jsou speciální sluchátka pro hůře slyšící pacienty, které nemocnému zesilují mluvené slovo a vůbec všechny zvuky v místnosti přímo do uší. Dobrovolníci tak na pacienty nemusí „křičet“. Díky dotaci jsme také mohli potisknout trička, která sama o sobě nejsou nejlevnější, přesto jsou nezbytná jednak jako ochranný prostředek dobrovolníků, ale jsou díky nim snadno rozeznatelní a stávají se díky stejnokroji také součástí nemocničního týmu.

Městu Brnu za tuto podporu mnohokrát děkujeme.

logo_brno_cervene_bez_pozadi

Kamerun box2