Kde nás najdete

Původní českomoravská řádová provincie se v minulých letech stala součástí rakouské řádové provincie, která reprezentuje milosrdné bratry v celé střední Evropě. V ČR pět bratří a přes sto jejich spolupracovníků provozuje nemocnici ve Vizovicích, lékárny v Brně a Letovicích, mateřskou školu a společenský sál v Brně. Participují na provozu Nemocnice Milosrdných bratří v Brně a koncertního sálu FOK v Praze. Spolupracují s Nemocnicí Milosrdných bratří Letovice, se společnostmi Babybox, Anonymní alkoholici, Podané ruce a dalšími. Na všech místech kromě Vizovic, a navíc ve Valticích a v Novém Městě nad Metují, máme kostel.

V Rakousku, Maďarsku, na Slovensku a v České republice bratři a jejich spolupracovníci slouží potřebným v duchu hospitality na více než 30 místech. Působí zde bez mála 40 milosrdných bratří a 8000 jejich spolupracovníků. Sídlo provincie je ve Vídni. Přirozeně nejblíže jsou nám naši spolubratři na Slovensku, kde komunita sídlí v Bratislavě, kde provozuje univerzitní nemocnici, a participuje na provozu Domova sociálních služeb ve Spišském Podhradí.

Na českém území jsou dvě komunity řeholníků - v Brně a v Letovicích.

-image

mapa Rakouské řádové provincie

Po vzoru sv. Jana z Boha dnes ve službě hospitality pracuje ve více než 50 zemích světa přibližně 1 200 milosrdných bratří. Provozují bez mála 400 zařízení se zaměřením na oblast zdravotnictví a sociálních služeb. Společně se zhruba 53 000 spolupracovníky pracujícími na plný úvazek a 7 000 dobrovolníky ošetří okolo 20 milionů lidí ročně.

Sídlo generálního představeného je v Římě.

svět

na mapě jsou označena sídla jednotlivých provincií

BrnoVizoviceLetovicePrahaValticeNové Město nad Metují