DVD o řádu Milosrdných bratří

DVD o řádu Milosrdných bratří
26. 5. 2012 | Řád a křesťanský svět

Nový film TV Noe „Milosrdní bratři v Čechách a na Moravě“ popisuje nejen historii řádu u nás, ale především obsahuje úžasná a často dechberoucí osobní svědectví bratří, kteří svůj život věnovali nemocným, všem potřebným.

V dnešních nemocnicích se často setkáváme s vážnými tvářemi zaměstnanců, lékaři protestují, ale přitom vytvořit vztah s pacientem, věnovat mu úsměv a podat pomocnou ruku je něco natolik radostného, naplňujícího a inspirujícího, že snad není místo, kde by se Boží láska mohla projevit více. Životy milosrdných bratří jsou skutečně naplněny touto láskou a radostí.

Film byl připravován několik let. Najdete v něm unikátní záběry z míst, kde se po staletí vykonávala hospitalita sv. Jana z Boha skrze péči o nemocné a potřebné. Bohatá historie se tak dostává do přímého kontrastu s následky, které na tomto díle zanechalo komunistické období. Filmem provází br. Martin Macek, představený řádu.

Máte-li o film zájem, kontaktujte nás na:

  • email info@milosrdni.cz
  • telefon 543 165 319

Případně můžete vyplnit OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ.

Poznejte, že se zdravotnictví, péče o nemocné, dá dělat i jinak, než na co jsme dnes zvyklí. Může být s radostí a nadšením!

 


 

DVD s filmem TV Noe "Milosrdní bratři v Čechách a na Moravě" má doporučenou cenu 150,- Kč, která odpovídá nákladům na tvorbu filmu. Tuto částku nám můžete při objednání zaslat převodem na číslo účtu 1341663309/0800, do zprávy pro příjemce prosím napište "DVD" nebo můžete uvést variabilní symbol 313.

Cena 150,- Kč (s poštovným cca 30,- tedy dohromady 180,- Kč) není pevná, za jakékoli dary na podporu našich činností budeme velice vděční!