Nemocnice v Sierra Leone znovu otevřena!

Nemocnice v Sierra Leone znovu otevřena!
12. 1. 2015 | Misijní činnost

Po mnoha měsících, kdy byla z důvodů epidemie eboly uzavřena naše řádová nemocnice v Lunsar
v Sierra Leone, byla díky pomoci mnoha podporovatelů a dobrovolníků znovu otevřena. Otevřeny jsou již obě nemocnice, včetně liberijské Monrovie, které jsme byli nuceni v létě roku 2014
z bezpečnostních důvodů zavřít.


6. ledna 2015, na slavnost Zjevení Páně, byla znovu otevřena brána nemocnice sv. Jana z Boha v Lunsar v Sierra Leone. Po smrti bratra Manuela Viejo, který se zde nakazil virem ebola, byla nemocnice několik měsíců z důvodu epidemie eboly zavřená.

Den znovuotevření byl místním obyvatelstvem v Lunsar a Makeni s velkou vděčností oslavován. Opětovné uvedení do provozu bylo provedeno díky spolupráci různých místních i zahraničních zdravotních organizací (např. CUAMM Doctors with Africa nebo International Medical Corps), kde základem bylo působení infektologů a dobrovolných lékařů ze zemí Africké Unie. Velkou částí se podílely nestátní i církevní organizace, jakož i početná pomoc dobrovolníků a dobrodinců našeho řádu.

Nemocnice bude krok za krokem uváděna do činnosti. Po zaběhnutí ambulantní péče bude zprovozněna lůžková část s nejlepším možným epidemiologicko-bezpečnostním opatřením.

Z celého srdce děkujeme všem, kteří v těžké době této nemocnici a postiženému obyvatelstvu pomáhali.

generální kurie
misijní kancelář
Řím, 9. ledna, 2015

Více informací o boji našeho řádu s epidemií eboly a jeho vývoji naleznete ZDE.

Přílohy:

Lunsar, Sierra Leone - Ebola

Kamerun box2