Zvláštní Cena Celestýna Opitze míří do Jižního Súdánu

Zvláštní Cena Celestýna Opitze míří do Jižního Súdánu
23. 5. 2018 | Rubrika

V pondělí 21. 5. 2018 proběhlo v brněnském konventu zvláštní udílení Ceny Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a jakkoli jinak potřebné. Ocenění převzal arcibiskup episkopální církve v Toritu v Jižním Súdánu Rev. Bernard Oringa Balmoi.

Jižní Súdán je země zmítaná nezměrným množství společenských a humanitárních problémů. Občanská válka ničí tuto nejmladší zemi světa a celou tamní společnost, lidé nemohou obdělávat půdu, trpí hladem a jsou nuceni opouštět své domovy. Miliony lidí zažívají pro nás nepředstavitelné bolesti a strádání. Tváří v tvář této hrůze stojí místní křesťané. Lidé se obracejí na církve, protože je to poslední místo, kde mohou najít útěchu a ochranu před pronásledováním i hladem.

Arcibiskup Oringa stojí v čele místní episkopální církve. Jako jeden z mála chápe komplexnost tamních problémů a hledá řešení. Dává lidem najíst a dětem se snaží zajistit vzdělání. V celém světě hledá pomoc materiální, finanční, ale i duchovní. Jedna z jeho cest vedla právě i do našeho brněnského kláštera, kde vyprávěl o svém působení, a Cenu Celestýna Opitze převzal.

Pokud by kdokoli chtěl pomoci lidem v Jižním Súdánu, možnost pomoci najdete v tomto odkazu.

Předání dalších ocenění pro tento rok proběhne v sobotu 27. 10. 2018 ve 20:00 v kostele sv. Šimona a Judy v Praze a na obrazovkách TV Noe.

Přílohy:

Cena Celestýna Opitze - Bernard Oringa

foto: Tomáš Skácel